Pracownia Rezonansu Magnetycznego

108 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ współpracuje z firmą Affidea sp. z o.o.  Pracownie Diagnostyczne, która w budynku szpitala posiada Pracownię Rezonansu Magnetycznego.

Badanie rezonansem magnetycznym jest obecnie jedną z najdokładniejszych form diagnostycznych w medycynie. Jest ono niezastąpione przy wykrywaniu nowotworów, przerzutów, zmian chorobowych w tkankach różnych okolic ciała.

Badanie rezonansu magnetycznego cechuje znikoma szkodliwość promieniowania magnetycznego w porównaniu z promieniowaniem rentgenowskim.

Badania w Pracowni Rezonansu Magnetycznego,  zlokalizowanego w naszym szpitalu, cieszą się dużym zaufaniem i uznaniem przede wszystkim ze względu na profesjonalizm zatrudnionej kadry i wysokiej klasy sprzęt.

Badania wykonywane w Pracowni MR:

 1. MR głowy
 2. MR przysadki mózgowej
 3. MR kręgosłupa szyjnego
 4. MR kręgosłupa piersiowego
 5. MR kręgosłupa lędźwiowego
 6. MR jamy brzusznej
 7. MR stawów.
 8. Mr Angio naczyń mózgowych

Pracownia czynna w godzinach: 8.00 – 16.00

Poniedziałek – piątek

Rejestracja na badanie osobista lub telefoniczna: (22) 44 11 111

Uwaga!  możliwość  rejestracji internetowej: www.affidea.pl

Przygotowanie do badania:

 • Na badanie najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu bez elementów metalowych.
 • Przed badaniem należy zdjąć biżuterię. Podczas badania nie wolno posiadać zewnętrznych aparatów słuchowych, kluczy, kart magnetycznych, telefonów komórkowych i innych elementów metalowych.
 • Pacjent po badaniu otrzymuje wynik, płytę CD z badania, istnieje też możliwość otrzymania filmu na tradycyjnej  kliszy .