Zasady przyjmowania pacjentów
Informator - Szpital Wojskowy w Ełku
Każdy pobyt w szpitalu łączy się z szeregiem pytań i wątpliwości dotyczących spraw organizacyjnych i bieżącego funkcjonowania szpitala. Chcemy Państwu pomóc w przygotowaniu się do hospitalizacji w naszych Oddziałach, dlatego poniżej zamieściliśmy wskazówki, które ułatwią Państwu przygotowanie się do hospitalizacji.
Dokumenty:
- dowód osobisty,
- ważny dokument ubezpieczenia,
- ważne skierowanie do szpitala lub specjalisty,
- listę przyjmowanych leków,
- dokumentację medyczną dotycząca poprzedniego leczenia: karty informacyjne, aktualne wyniki badań laboratoryjnych, USG, RTG itp.
Dla własnej wygody i komfortu zabierz:
- wygodne ubrania, kapcie, szlafrokn i skarpetki,
- klapki pod prysznic,
- szpital zapewnia przybory toaletowe, prosimy zabrać swoje w przypadku alergii,
- wodę mineralną niegazowaną w małych 0,5 litrowych butelkach,
- podkolanówki lub pończochy do profilaktyki przeciwzakrzepowej – do kupienia w aptekach i sklepach z artykułami medycznymi,
- pacjenci do operacji przepuklin brzusznych – pas brzuszny na rzepy – do kupienia w aptekach i sklepach z artykułami medycznymi,
- jeśli używasz okularów do czytania, zabierz je ze sobą – przydadzą się podczas wypełniania dokumentacji medycznej,
- pojemniki na ewentualne przechowywanie protez, soczewek, aparatu słuchowego, okularów itp.,
- książki, gazety, krzyżówki i coś do pisania,
Pamiętaj:
- przed pobytem w szpitalu należy zmyć lakier \ lub ściągnąć sztuczne paznokcie ułatwi to prace lekarzom i pielęgniarkom oraz nie będzie nie zakłócać pracy sprzętu medycznego,
- do spięcia włosów nie należy stosować metalowych elementów, do spięcia włosów należy stosować gumki,
- jeżeli używamy soczewki kontaktowe warto zmienić je na okulary, zwłaszcza, że przed operacją zostaniemy poproszeni o ściągnięcie,
Pobyt w szpitalu:
- Wchodząc do oddziału należy zdezynfekować ręce preparatem wiszącym przy wejściu, po prawej stronie, na ścianie.
- Zabieranie małych dzieci do szpitala nie jest dobrym pomysłem – to nie jest przyjazne środowisko z powodu dużej ilości bakterii i sprzętu.
- Prosimy o wyrozumiałość – jednego pacjenta mogą odwiedzać jednocześnie 2 osoby.
- Jeżeli ktoś z Państwa jest przeziębiony chory lub ma gorączkę nie powinien przychodzić do szpitala! Pacjenci po zabiegu muszą być chronieni przed infekcjami, są one dla nich niebezpieczne.
- Jeśli oprócz Państwa bliskich na sali leży jeszcze inny pacjent – zanim Państwo wejdą, prosimy zapytać personelu, czy Państwa wizyta, nie zakłóci przebiegu czynności terapeutycznych wykonywanych w tym pokoju.
- Prosimy nie przynosić jedzenia, zwłaszcza dużych ilości owoców, serków, jogurtów, które mogą się zepsuć. Nigdy nie należy przynosić słodyczy – szczególnie chorym na cukrzycę! Nieuregulowany poziom cukru powoduje złe gojenie się ran pooperacyjnych i jest przyczyną cierpienia Państwa bliskich.
- Zamiast jedzenia warto zatroszczyć się o większą ilość świeżej bielizny, piżam rozpinanych (koszule nocne są niekomfortowe). Rany najlepiej goją się pod czystą bielizną, a częsta zmiana piżamy i bielizny jest bardzo ważna.