1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku

Projekt „Zdrowe Życie” w Elblągu.

     W dniach 10 i 11 września przedstawiciele naszego  szpitala wzięli udział w projekcie realizowanym pod  patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej projekt „Zdrowe Życie” w Elblągu. Przez cały weekend mieszkańcy miasta mogli korzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.

     W sercu elbląskiej starówki, na ulicy Stary Rynek, w sobotę i niedzielę w godz. 10–19 mieszkańcy i goście miasta mogli skorzystać m.in. z badań EKG, USG płuc, mammografii czy analizy składu ciała wraz z porad dietetycznych.

   Szpital wystawił własne stoisko w Mobilnej Strefie Zdrowia w Elblągu, gdzie mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych analiz glukozy, cholesterolu, pomiarów ciśnienia tętniczego oraz pokazów udzielania pierwszej pomocy. 

Projekt „Zdrowe Życie”, który patronatem objęli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda, został przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, NFZ oraz PZU S.A.

Informacja

Pełnomocnik do spraw praw pacjenta

Pełnomocnikiem ds. praw pacjenta jest Urszula Sosnowska i przyjmuje w dniach poniedziałek – piątek w godzinach 11:00 – 13:00 w budynku nr 16 gabinecie
nr 103

Święto Wojska Polskiego

Z okazji Święta Wojska Polskiego w Komendzie 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ Filii w Ełku miała miejsce uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników szpitala, podczas której Komendant Filii płk Robert Trela wręczył wyróżnionym żołnierzom odznaki honorowe „zasłużony żołnierz RP”. Komendant Filii przekazał podległym żołnierzom i personelowi szpitala życzenia i podziękowania za zaangażowanie w służbę i pracę pełną poświęceń.

Podziękowanie za opiekę nad chorymi na Covid-19

Komendant Filii Szpitala płk Robert Trela otrzymał z rąk Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Pani dr Aurelii Ostrowskiej podziękowanie za osobiste zaangażowanie, hart ducha oraz żołnierską odwagę w opiece nad chorymi na Covid-19 w trudnych czasach pandemii..