1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku

Wojskowe Targi Pracy i Służby

17 i 18 marca w Olsztynie odbyły się I Wojskowe Targi Pracy i Służby. Była to jedna z 16 lokalizacji w których żołnierze SZ RP mogli zaprezentować najnowocześniejszy sprzęt oraz zachęcić potencjalnych kandydatów do służby w wojsku.  Reprezentacja  1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie Filii w Ełku wsparła organizację tego przedsięwzięcia wystawiając  stoisko medyczne, w którym można było wykonać podstawowe badania tj. glukoza , cholesterol oraz wziąć udział w prezentowanych przez ratowników medycznych pokazach ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem „Wojskowych Targów Pracy i Służby” jest Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji wraz z Centrum Operacyjnym MON.

Pokaz ratowników w przedszkolu

Dnia 24.02.2023r. Karetka z 1WSZK w Lublinie filia w Ełku gościła w Przedszkolu Samorządowym w Starych Juchach. Dzieci z trzech grup przedszkolnych miały okazję zapoznać się z zawodem ratownika medycznego. Odbył się pokaz bandażowania, podawania leków oraz zapoznanie z wyposażeniem plecaka ratowniczego. Później dzieci udały się na dwór, aby obejrzeć karetkę. Na koniec ratownicy rozdali dzieciom imienne dyplomy Młodego Ratownika. Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć i chętnie w nich uczestniczyły. Karetka zrobiła na nich wielkie wrażenie i podziękowały ratownikom oraz Komendantowi Szpitala za wspaniałe spotkanie.

Uroczyste otwarcie Przychodni POZ w Starych Juchach

W dniu 1 lutego

W dniu 1 lutego 2023 r. w miejscowości Stare Juchy Komendant Filii Szpitala płk mgr Robert Trela wraz zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia Filii Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego SP ZOZ w Lublinie Filii w Ełku.
Przychodnia będzie udzielać świadczeń zdrowotnych w zakresie medycyny rodzinnej pacjentom z Starych Juch i okolic.Przedsięwzięcie zrealizowano przy współpracy Pani Ewy Jurkowskiej- Kawałko wójt gminy Stare Juchy oraz Urzędu Gminy.
Po uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się piknik wojskowy z degustacją pysznej grochówki, pokazami pierwszej pomocy oraz prezentacją sprzętu wojskowego.

Zakończenie wieloletniej służby wojskowej

26 stycznia 2023 r.
Zastępca Komendanta Filii Szpitala ppłk mgr inż. Piotr Drozd wraz z podległą kadrą i pracownikami pożegnał Panią kpt. lek. dent. Agnieszkę KOZACZEK odchodzącą z zawodowej służby wojskowej.
Pani kpt. lek. dent. Agnieszkę KOZACZEK od wielu lat była związana ze służbą w naszym szpitalu, wypełniając sumiennie obowiązki lekarza dentysty w Poradni Stomatologicznej.
W nowym rozdziale cywilnego życia życzymy, przede wszystkim zdrowia, zasłużonego odpoczynku, pomyślności oraz dalszych powodzeń na płaszczyźnie medycznej i w życiu osobistym.

                                                                                                         ppłk Andrzej Fudala
Skip to content